Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
 
 
 

Spotted Quoll

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE. NOWY ROK – 1.01.2013
- Dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Z tej okazji składamy wszystkim Drogim  Parafianom i gościom najlepsze życzenia zdrowia, Bożego Pokoju i miłości w Nowym Roku  2013.

- W niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli - święcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Podtrzymajmy piękną tradycją by zapach kadzidła rozszedł się w naszych domach, że to dom ludzi wiary i jest Bogu wonią przyjemną. Kredą zaś wypiszmy na drzwiach K + M + B + 2013 na znak, że i ten rozpoczynający się rok chcemy przeżyć z Bogiem.
- Po Mszy o godz. 11.00 przejdzie przez nasze miasto orszak Trzech Króli. Zraszamy dzieci i rodziców z obu parafii oraz prosimy o czynny udział wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii. Zachęcamy dzieci o przebranie się na tę okazję.
- Po Mszy św. o godz. 16.00 będzie koncert uczniów ze szkoły muzycznej "Yamaha". Dzieci i młodzież serdecznie zapraszają.
- Przeżyjmy tę uroczystość szczególnie radośnie. Mędrcy gdy znaleźli Dziecię bardzo się uradowali. A znakiem tej naszej radości niech będę choćby te chwile spędzone na kolędowaniu w orszaku Trzech Króli  czy na koncercie młodych ludzi ze szkoły "Yamaha"
- Dziś można dostąpić odpustu zupełnego za pobożne i publiczne odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”. Odmówimy go na zakończenie Mszy św.

Hymn do Ducha Świętego

O Stworzycielu, Duchu, przyjdź,
Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg.
Niebieską łaskę zesłać racz
Sercom, co dziełem są Twych rąk.
Pocieszycielem jesteś zwan
I najwyższego Boga dar.
Tyś namaszczeniem naszych dusz,
Zdrój żywy, miłość, ognia żar.
Ty darzysz łaską siedemkroć,
Bo moc z prawicy Ojca masz,
Przez Boga obiecany nam,
Mową wzbogacasz język nasz.
Światłem rozjaśnij naszą myśl,
W serca nam miłość świętą wlej
I wątłą słabość naszych ciał
Pokrzep stałością mocy Twej.
Nieprzyjaciela odpędź w dal
I Twym pokojem obdarz wraz.
Niech w drodze za przewodem Twym
Miniemy zło, co kusi nas.
Daj nam przez Ciebie Ojca znać,
Daj, by i Syn poznany był.
I Ciebie, jedno tchnienie Dwóch,
        Niech wyznajemy z wszystkich sił.

AMEN.